14 травня 2019

Макар Пасенюк, керуючий партнер ICU

“МИ ВІРИМО В УКРАЇНСЬКИЙ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ ПОТЕНЦІАЛ І ТОМУ ІНВЕСТУЄМО В НЬОГО”, – МАКАР ПАСЕНЮК ПРО ВЕНЧУРНИЙ БІЗНЕС ICU

Макар Пасенюк про стратегії венчурного бізнесу ICU і про стартапи, які отримали фінансування групи.

 

“Напрямок венчурного бізнесу ми запустили трохи більше року тому назад. Наша стратегія полягає в інвестуванні на пізньому посівному етапі і раунді “А” в технологічні стартапи, переважно — українського походження. Такі компанії складають зараз 70% нашого портфелю”, – розповідає керуючий партнер ICU.

 

За інформацією пана Пасенюка на даний момент портфель венчурних інвестицій ICU складається з семи компаній. Інвестиції в кожну з них склали від 200 тис. доларів США до 1 мільйона. Крім капіталу для розвитку, ICU надає компаніям також і стратегічну підтримку, у тому числі і у вигляді підготовки до наступних раундів залучення коштів.

 

“Упевнений, що технології — це один з найбільш перспективних секторів для конкурентної експансії України на світовий ринок. Потенціал нового покоління українських інженерів — величезний. Це яскраві представники нової економіки, які отримали якісну освіту і які створюють креативні ідеї. Ми віримо в український інтелектуальний потенціал і тому інвестуємо в нього, а також допомагаємо нашим розробникам вийти на глобальні ринки. Навіть тоді, коли ми вирішуємо інвестувати в компанію, яка не має стосунку до нашої країни, ми все ж сприяємо розвитку ділових стосунків між її засновниками та українськими інженерами, щоби частина доданої вартості була з України. Таким чином, ми вбудовуємо український інтелектуальний чинник у світові проекти, що, безумовно, має позитивний вплив на розвиток вітчизняного ринку і його гравців”, – резюмує Макар Пасенюк.

 

Портфель венчурних інвестицій ICU:

 

Petcube – українська компанія, яка стала світовим лідером з виробництва connected pet-ґаджетів. Найкращий hardware-стартап Європи 2014 року за версією The Europas. Перший продукт компанії — пристрій, що дозволяє дистанційно, за допомогою мобільного додатку, слідкувати за домашнім улюбленцем, розмовляти з ним і грати в лазерні ігри. Офіси Petcube розміщені у Києві, Сан-Франциско і Шеньчжені.

 

Hideez – українська компанія, яка створила цифровий брелок, що служить безпечним сховищем для паролів і ключем для різноманітних електронних носіїв. За його допомогою можна дистанційно запам’ятовувати паролі мобільних пристроїв, RFID-керованих дверей, цифрового підпису, комп’ютерних програм і веб-сервісів. «Розумний» пристрій ґенерує одноразові паролі, що гарантує повний захист електронних даних. Офіси компанії знаходяться у Києві і в Сан-Франциско.

 

Xelba – розробник апаратного і програмного забезпечення, яке дозволяє компаніям поєднати IoT-технології (англ. internet of things, IoT) в одну систему і дистанційно керувати нею. Спочатку Xelba автоматично ідентифікує усі IoT-пристрої в інфраструктурі компанії, потім співробітник вибирає пристрої, якими він хоче управляти, і отримує інтеґровану систему IoT-пристроїв. Xelba заснована у 2017 році ветераном Apple Ракешем Ганді. Офіс компанії знаходиться у Лондоні.

 

Smart Commerce – орієнтований на роздрібну торгівлю в онлайн розробник технології моментального збору інформації про товари — ціни, асортимент, наявність у різних магазинах. Інформація збирається на основі big data і об’єднується в єдину базу даних. Рітейлерам ця розробка забезпечує якісну маркетингову аналітику, покупцям — актуальну інформацію про товари і можливість придбати їх за один клік напряму у виробника. Сервісом компанії користуються такі світові гіганти як P&G, Unilever, Nestle. Офіси компанії розміщені в Атланті, Сан-Франциско і в Барселоні.

 

Good Money – очолюваний Гуннаром Лавлейсом онлайн-банк. Good Money гарантує кожному клієнту частину акцій компанії, а 50% прибутку планує спрямовувати у проекти, що змінюють світ до кращого – на подолання соціальної та економічної нерівності, охорону довкілля, відновлювальні джерела енергії і на філантропію. У рамках традиційного банківського сервісу Good Money встановить в усьому світі мережу без-комісійних банкоматів. Компанія не планує брати відсотки за овердрафт, готова надавати своїм клієнтам вигідні кредитні і депозитні ставки. Офіс компанії знаходиться у США.

 

3D Look – український стартап, розробник технології, яка дозволяє побудувати 3D-модель людини реального зросту з фотографії. Програма поєднує у собі розробки у галузях комп’ютерного зору, нейронних мереж і мобільних пристроїв. 3D Look дозволяє покупцям приміряти одяг в онлайн і, тим самим, ефективно здійснювати покупки. Інтернет-продавцям вона допомагає у декілька разів скоротити обсяги повернення товарів. Засновники стартапу — два одеських IT-підприємці Олександр Арапов і Вадим Роговський, а також Іван Макеєв з Лондона — один з найсильніших у Європі розробників у сфері машинного навчання. Офіси компанії знаходяться в Сан-Матео (США), у Києві, Одесі і в Лондоні.

 

Apostera – розробник програмних продуктів для автомобільної промисловості, які наближають еру автономного водіння. Технології компанії поєднують віртуальний і реальний світ, допомагаючи водіям точно зрозуміти де і коли здійснювати маневр, що робить процес керування автомобілем приємнішим, безпечнішим і безтурботнішим. Компанія була заснована українською командою експертів у сфері автомобілебудування, навігації, машинного навчання, комп’ютерного зору і технологій злиття сенсорної інформації. Штат компанії складається з 60 співробітників з головним офісом у Мюнхені, а також з офісами в Києві, Одесі, Санкт-Петербургу і Шанхаї.

 

У планах ICU – інвестування у нові компанії і подальше розширення венчурного бізнесу.

 

Детальніше про ринок венчурних інвестицій в Україні читайте в статті НВ Бізнес.

 

Довідка.

 

Група ICU - незалежна фінансова група, що надає послуги з управління активами та приватним акціонерним капіталом. Група спеціалізується на ринках Центральної та Східної Європи.

 

Заснована в 2006 році фахівцями з ING, група ICU є лідером з управління активами в Україні. Під її управлінням перебувають активи розміром понад 500 млн доларів.

 

Керуючі партнери ICU - Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко.

Iншi новини