- Торговельні операції
- Всі продукти
- Безпоставкові валютні форварди
- Депозитарна установа
- Страховим компаніям
alo789là sòng bạc lý tưởng cho lợi nhuận cao và lối chơi ly kỳ. Nâng cao trò chơi của bạn và mở khóa chiến thắng lớn vào năm 2024.
69vnlà sòng bạc lý tưởng cho lợi nhuận cao và lối chơi ly kỳ. Nâng cao trò chơi của bạn và mở khóa chiến thắng lớn vào năm 2025.
sbtylà sòng bạc lý tưởng cho lợi nhuận cao và lối chơi ly kỳ. Nâng cao trò chơi của bạn và mở khóa chiến thắng lớn vào năm 2036.
123blà sòng bạc lý tưởng cho lợi nhuận cao và lối chơi ly kỳ. Nâng cao trò chơi của bạn và mở khóa chiến thắng lớn vào năm 2037.
79kinglà sòng bạc lý tưởng cho lợi nhuận cao và lối chơi ly kỳ. Nâng cao trò chơi của bạn và mở khóa chiến thắng lớn vào năm 2038.
go99là sòng bạc lý tưởng cho lợi nhuận cao và lối chơi ly kỳ. Nâng cao trò chơi của bạn và mở khóa chiến thắng lớn vào năm 2039.
69vnlà sòng bạc lý tưởng cho lợi nhuận cao và lối chơi ly kỳ. Nâng cao trò chơi của bạn và mở khóa chiến thắng lớn vào năm 2040.
Вдалий початок року для Мінфіну
У січні майже всі групи інвесторів збільшили вкладення у внутрішні державні облігації (ОВДП). Найбільш активними другий рік поспіль є іноземні інвестори. З початку року іноземці збільшили вкладення в ОВДП більш ніж вдвічі, до 13.8 млрд грн.
Така активність іноземних інвесторів, разом із підвищенням інтересу з боку вітчизняних вкладників, дозволили Мінфіну з початку року залучити близько 56 млрд грн до бюджету. А це вже майже 28% плану внутрішніх запозичень на цей рік, що дуже непогано. І більше ніж 13% цих коштів принесли іноземні інвестори.
Чим цікаві ОВДП для іноземців
Хоча січневі вкладення іноземців в ОВДП і менше минулорічного максимуму (14.6 млрд грн у березні 2018р.), причини активізації інвесторів ті ж самі. У першу чергу, українські ОВДП - привабливі завдяки високій ставці доходу. На первинних аукціонах Мінфіну відсоткові ставки за облігаціями строком обігу до двох років перевищують 18% річних, а за облігаціями з терміном обігу до шести місяців – 19%.
Але окрім відсоткового доходу, іноземні інвестори ще розраховають і на курс гривні. По-перше, останні кілька років спостерігається певна сезонність курсу, яку інвестори вже вивчили. Також навіть самі вкладення іноземців у гривневі облігації впливають на курс через збільшення пропозиції іноземної валюти на ринку. Так, торік у січні, до активізації нерезидентів, гривня послаблювалась і наближалась до 29 грн/дол, але у березні долар подешевшав до 25.92 грн. І вже у квітні іноземці почали відкуповувати валюту та зменшувати свої гривневі активи, фіксуючи чималий заробіток і на відсотковій ставці, і на курсі.
А заробили вони чимало. Наприклад, інвестор продав $1000 за курсом 28 грн/дол та придбав гривневі ОВДП за ставкою 19% на три місяці. Після погашення його дохід складе 1326 гривень. Але, якщо на дату погашення курс гривні до долара буде не 28, а 27.5/дол, то замість $1000 інвестиції та $47 доходу інвестор зможе придбати вже $1066, тобто на $19 більше. Таким чином, інвестиція принесе дохід на рівні понад 26% річних, і чим більше зміцнилась гривня – тим більший дохід матиме інвестор, який продав валюту та купив гривневі облігації.
Цього року іноземці у січні купували облігації з погашенням на початку квітня та травня. І перші їх вкладення були за ставкою 19.5%, коли курс складав біля 28 гривень. Вже 1 лютого курс посилився до 27.5 грн/дол, а згодом навіть дешевшав до 26.96 грн/дол. Власне, на укріплення гривні інвестори мабуть і розраховували, незважаючи на період президентських виборів.
На роздоріжжі
Але у лютому надзвичайної активності нерезидентів вже не спостерігається. Якщо у січні вони придбали приблизно 5.5 млрд грн ОВДП, то в лютому майже втричі менше - лише 2 млрд грн. І тут велику роль відіграє оцінка ризиків гривневих інвестицій, але не меншу – дії Мінфіну.
З одного боку, наближаються президентські вибори, і більшість іноземців вкладались у облігації з терміном погашення до оголошення результатів голосування, розраховуючи повернутись у валюту з мінімальним ризиком збільшення коливань курсу та ослаблення гривні. Зі вступом в силу на початку лютого нового валютного регулювання, гривня вже навряд чи буде суттєво посилюватися, як це було минулого року. Тож переважна більшість іноземців будуть прагнути закрити свої інвестиції досить оперативно, коли курс гривні не буде слабшим за рівень, за яким придбались облігації.
З іншого боку – Міністерство фінансів пропонує інвесторам облігації з погашенням у червні, а це вже чотири місяці. І тут є цілком зрозуміла причина – нерівномірність боргових виплат. Травень – дуже навантажений місяць, і Мінфін прагне не збільшувати обсяг виплат у цьому місяці.
Довгострокова довіра
Хоча мають місце і інвестиції у досить тривалі для українського ринку строки обігу ОВДП. Частина іноземців купує не короткі, 2- чи 3-місячні облігації, а випуски з погашенням через рік чи навіть більше ніж три роки. Хоча і у значно менших обсягах. Детальна інформація про графік погашення облігацій, придбаних нерезидентами не оприлюднюється. Але частину інвестицій іноземцями здійснено із використанням дворівневої структури – вони купують кредитні ноти надійного міжнародного фінансового інституту, виплати за якими забезпечено виплатами за ОВДП. І цього року іноземці придбали таких кредитних нот на 1.4 млрд грн, з них з погашенням у січні 2020 року на 0.3 млрд грн, і ще на 0.2 млрд грн – з погашенням аж у 2022 році.
На сьогодні з 13.8 млрд грн портфелю нерезидентів майже 8 млрд грн придбано з використанням кредитних нот (за даними Bloomberg). З них 5.6 млрд грн мають строк погашення у 2020-2023 роках.
Отже, іноземні інвестори наразі не очікують різкої зміни економічної ситуації у гірший бік після президентських виборів.
____________________________
Автор: Тарас Котович, старший фінансовий аналітик групи ICU
Джерело: Економічна Правда