- Торговельні операції
- Всі продукти
- Безпоставкові валютні форварди
- Депозитарна установа
- Страховим компаніям
Київ, 25 червня 2019 - 24 червня в штаб-квартирі Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) в Лондоні відбулася конференція «Підключення України до Clearstream – що це значить для міжнародних інвесторів».
Захід відбувся в межах Українського фінансового форуму 2019 року. Співорганізаторами події виступили група ICU та ЄБРР. До конференції також долучилися представники міжнародного депозитарію цінних паперів Clearstream, Національного банку України, Міністерства фінансів України, Bloomberg та міжнародні інвестори.
Подія найвищого рівня була присвячена знайомству світової бізнес-спільноти з можливостями, які відкриває підключення України до Clearstream, зокрема, спрощенню купівлі та продажу українських облігацій внутрішньої державної позики для іноземних інвесторів.
За словами директора з розвитку фінансування в національних валютах і місцевих ринків капіталу ЄБРР Андре Куусвека, підключення до Clearstream є важливим кроком для України.
«Іноземні інвестори тепер зможуть вільно торгувати українськими держоблігаціями на міжнародному рівні. Це не тільки підвищить ефективність торгових операцій і знизить витрати інвесторів. Це забезпечить Україні надійне джерело фінансування для зміцнення її фінансової стійкості та забезпечення сталого зростання. ЄБРР дуже радий бути свідком такого значного досягнення» - відзначив представник ЄБРР.
Міністр фінансів України Оксана Маркарова нагадала, що з початку 2019 року інвестиції нерезидентів в українські облігації внутрішньої державної позики зросли в 8 разів та наразі перевищують 51 млрд грн.
«Clearstream забезпечує іноземним інвесторам простіший доступ на український ринок. Це один з ключових пріоритетів для нас. Міжнародні інвестори виграють від умов довгострокового фінансування та роблять свій внесок в успіх України разом з українцями. Ми залишаємося прихильниками прискорення реформ, які не тільки допоможуть забезпечити більшу ліквідність на ринку, але й зменшать потребу держави у валютному фінансуванні та знизять валютні ризики», - заявила представниця Уряду України.
Олег Чурій, заступник голови Національного банку України, підкреслив, що приєднання до Clearstream позитивно відобразиться на макрофінансовій стабільності України.
«Це сприятиме довгостроковим інвестиціям у гривневі інструменти, зниженню потреби держави у зовнішньому фінансуванні й, відповідно, зменшенню її валютних ризиків», - впевнений представник Нацбанку.
Керуючий партнер ICU Костянтин Стеценко переконаний, що валютна лібералізація та співпраця з Clearstream не лише забезпечать Україні приплив нових інвестицій, але й зроблять її «помітною й більш привабливою для широкого кола інвесторів».
«Як один з найбільших операторів українського ринку, ми щодня спілкуємося з інвесторами й не з чуток знаємо, який обсяг інвестицій недоодержувала Україна тільки тому, що процедура купівлі державних облігацій була сильно ускладнена», - пояснив Костянтин Стеценко.
Він нагадав іноземним інвесторам, що інтерес до української валюти на міжнародному ринку зростає.
«Як днями відзначалося у Wall Street Journal, у інвесторів зараз прокинувся апетит до «екзотичних валют». В першу чергу, вони виділяють єгипетський фунт і українську гривню. Перший зміцнився з кінця січня по відношенню до долара на 6%, друга - на 5%.Інфраструктурні зміни поряд зі сприятливою ситуацією на світових ринках дозволяють з оптимізмом дивитися на ринок ОВДП і очікувати припливу нових інвесторів», - заявив керуючий партнер ICU.