18 березня 2022

Олександр Мартиненко, голова департаменту групи ICU з корпоративного аналізу

ВІЙНА РОСІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ МОЖЕ ВИКЛИКАТИ СВІТОВУ ПРОДОВОЛЬЧУ КРИЗУ

Перебої в логістиці та виробництві, спричинені розв’язаною росією війною, можуть викликати світову продовольчу кризу, адже чимало країн світу залежні від українського експорту.

 

Так, Україна виробляє суттєву частку світового продовольства: близько 27% соняшникового насіння, 5% ячменю, по 3% пшениці і рапсового насіння, 2% кукурудзи. 

 

 

 

Водночас роль України в світовій торгівлі продовольством набагато важливіша, адже країна посідає 1 місце за обсягами світового експорту соняшникової олії із часткою майже 40%. У розрізі експорту ячменю – 2 місце у світі, а за експортом рапсу та кукурудзи – 3 місце.

 

Значна кількість країн у світі зберігає високу залежність від імпорту цих видів агропродукції, особливо країни Африки, Близького Сходу і Південно-східної Азії. 

 

 

Джерела: Trade Data Monitor, Food and Agriculture Organization of the United Nations, ICU

 

Наразі через бойові дії і заблоковані традиційні транспортні маршрути як суходолом, так і морем, можливості України експортувати агропродукцію можуть бути обмежені на 60-90%. Для налаштування альтернативних постачальних ланцюгів потрібен час і суттєва міжнародна допомога.

 

Крім того, під загрозою знаходиться весняна посівна кампанія внаслідок активних бойових дій, що тривають наразі.

 

_______

 

Автор: Олександр Мартиненко, голова департаменту групи ICU з корпоративного аналізу

 

Джерело: Економічна правда

Iншi новини