Про розвиток внутрішнього ринку державного боргу
На початку серпня відбувся круглий стіл за участю представників Мінфіну, Нацбанку та учасників ринку, де головною темою для обговорення був розвиток внутрішнього ринку державного боргу. Обговорення питання будо організовано Київською школою економіки, а поштовхом до цього стала наша с Костянтином Стеценко стаття у "Дзеркалі тижня" за 10 липня 2015 року, "Чи є перспективи у ринку державних облігацій в Україні?".
Мабуть тому, що організатор обговорення був нейтральним, і не зацікавленим у тій чи іншій позиції, круглий стіл пройшов у досить дружній та конструктивній атмосфері. Презентація К.Стеценка щодо ситуації на ринку та пропозиції можливих змін були жваво обговорені, та знайдено компроміс щодо перших невеликих кроків, які можуть дати перспективу для подальших, більш суттєвих кроків.
Звісно, що спочатку треба дочекатися завершення переговорів з кредиторами щодо реструктуризації зовнішніх боргів. Це дозволить Мінфіну вибудовувати подальшу боргову стратегію і можливості у залученні нового фінансування, щоб не порушити цілі, встановлені домовленостями з МВФ.
Що ж можна зробити? Мінфіну слід розпочинати побудову власної кривої дохідності на первинному ринку, розпочинаючи з невеликих обсягів та пропонуючи низку інструментів, від кількох місяців до 2-3 років для початку. А це дозволить вже в наступному році переходити до більш значного за обсягом фінансування бюджету з внутрішніх джерел, тим самим вилучаючи з ринку надлишок коштів в банківській системі для потреб бюджету.
Presentation on Ukr govt bond mkt (773.1kb)