26 січня 2018
Олександр Мартиненко

Ціни на нафтопродукти в Україні можуть зрости на 22-24% у 2018 р.

 

За друге півріччя 2017 року ціни на нафту стрибнули на 45% і з початку нового року тримаються біля відзначки $70 за барель. Нафтове раллі було ключовим чинником зростання цін на бензин, дизельне паливо та інші нафтопродукти в Україні в минулому році і штовхатиме ціни далі у 2018му. Ми очікуємо, що, разом зі зниженням курсу гривні, вищі ціни на нафту призведуть до подорожчання нафтопродуктів у середньому на 22-24% в порівнянні з 2017 роком.

 

Але ціни на нафту вже виглядають досить перегрітими, і ми вважаємо, що котирування марки Brent можуть відступити до рівня у $62-64 доларів за барель у 2 кварталі 2018 року. В середньому за 2018 рік, ціна може скласти $65, або на 17% вище у порівнянні з 2017.

 

Дійсно, угода країн ОПЕК щодо скорочення нафтовидобування сприяє збалансуванню ринку і розмиває світовий обсяг запасів у нафтосховищах. Також в останні місяці ціни росли через збої в регіональних поставках і політичні конфлікти на Близькому Сході. Але в усіх випадках негативний вплив на пропозицію був або короткостроковим або незначним – і тим не менш, ціни на нафту продовжували зростати і далі. Цьому сприяв також ще один з найпотужніших факторів – значний притік спекулятивних коштів у нафтові фінансові інструменти.

 

Але вищі ціни також стимулюють подальше зростання видобутку, в першу чергу сланцевої нафти у США. Крім того, високі ціни на "чорне золото" демотивують споживання і знижують прибутковість роботи переробних заводів. Зростання виробництва нафти у США і ослаблення глобального попиту будуть тими факторами, які все більше і більше тиснутимуть на ціни найближчим часом.