10 січня 2018

ICU ПІДКРЕСЛЮЄ ЗАКОННІСТЬ СВОЇХ ДІЙ З СУПРОВОДУ УГОД З ДЕРЖАВНИМИ ОБЛІГАЦІЯМИ

Група ICU, яка є однією з провідних компаній на локальному ринку цінних паперів, у своїй діяльності строго дотримується законодавства України.

 

Зокрема перевірками регулятора і правоохоронних органів підтверджена коректна робота і відсутність будь-яких порушень з боку ICU у супроводі угод з купівлі-продажу ОВДП між державним «Ощадбанком» і компаніями-нерезидентами у листопаді-грудні 2013 року.

 

Раніше банки та інші учасники ринку могли здійснювати такі трансакції напряму. Однак нова редакція Закону України "Про депозитарну систему України", що вступила в дію з жовтня 2013 року, зобов'язала учасників ринку оформляти усі трансакції з купівлі-продажу ОВДП через ПАТ "Розрахунковий центр" і через ліцензованих брокерів. Не було нічого незвичайного у тому, що багаторічний лідер на цьому ринку компанія ICU виступила в ролі брокера в трансакціях з державними облігаціями.

 

Перед укладенням угод на брокерське обслуговування ICU провела обов'язкову процедуру ідентифікації та фінансового моніторингу стосовно покупців ОВДП. Дані компанії були клієнтами «Ощадбанку», в якому були відкриті грошові рахунки і рахунки в цінних паперах. Ціни, за якими компанії купували ОВДП, були узгоджені напряму з банком. ICU не відкривала для цих компаній ніяких рахунків і раніше з ними не працювала. Роль ICU в даних трансакціях обмежувалася функцією агента.

 

У січні 2017 року Печерський районний суд Києва, в рамках кримінального провадження з приводу спецконфіскації коштів компаній-нерезидентів, доручив Національній комісії з цінних паперів і фондового ринку (НКЦПФР) провести позапланову перевірку ICU та інших учасників ринку на предмет дотримання вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмивання) доходів, отриманих злочинним шляхом або фінансування тероризму. Зокрема аудиту регулятора підлягали і дані трансакції. Перевірка НКЦПФР підтвердила відсутність порушень законодавства у діях ICU та її співробітників.

 

Після аудиту НКЦПФР, ICU зробила подальші кроки для захисту своєї репутації та ініціювала незалежну перевірку своїх трансакцій та дотримання вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмивання) доходів, отриманих злочинним шляхом або фінансуванню тероризму. Перевірку проводила група експертів, які раніше  працювали з Державною службою фінансового моніторингу України та Організацією з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) над сумісними проектами по боротьбі з відмиванням грошей. Незалежний аудит також підтвердив дотримання усіх законодавчих норм з боку ICU.

 

Більш того, за всю історію своєї діяльності Група ICU не дала жодного приводу для застосування до себе будь-яких санкцій, пов'язаних з порушенням норм законодавства, що регулює роботу на ринку цінних паперів України.

Iншi новини