5 лютого 2018

АКТИВИ ФОНДІВ ПІД УПРАВЛІННЯМ ГРУПИ ICU ЗРОСЛИ БІЛЬШ НІЖ УДВІЧІ У 2017 РОЦІ

Група ICU підвела підсумки управління активами за 2017 рік. Сумарні активи інвестиційних і пенсійних фондів під управлінням ICU виросли за підсумками року в 2.6 рази, перевищивши 3 млрд грн. Прибутковість фондів, що входять в групу ICU, як і раніше є однією з найвищих на ринку управління активами, а також традиційно випереджає інфляцію і середню ставку гривневих депозитів.

 

«Ми розширили лінійку фондів в минулому році за рахунок придбання компанії «УкрСиб Кепітал Менеджмент», що входила до складу BNP Paribas Group. Разом з компанією у нас додалося чотири корпоративних інвестиційних фонди і ще один недержавний пенсійний фонд. Також ми запустили кілька нових фондів, орієнтованих, у тому числі, на роботу у сфері проблемних активів, які реалізуються українськими банками», – прокоментував керуючий партнер групи ICU Макар Пасенюк.

 

За результатами управління пенсійними активами у 2017 році ICU стала лідером на ринку недержавного пенсійного забезпечення. Так, пенсійні активи під управлінням групи зросли на 163% до 406,5 млн грн., а кількість учасників пенсійних фондів перевищила 116 тисяч осіб.

 

Найвищу дохідність у лінійці пенсійних фондів показав НПФ «Укрексімбанк» з результатом 17.43%. Лідером же за прибутковістю на українському ринку НПФ за останні п'ять років залишається пенсійний фонд «Династія». Середньорічна доходність фонду за цей період склала 26.01%. Крім того, за рахунок об'єднання з НПФ «Ощадний» і залучення нових учасників НПФ «Династія» також став лідером за темпами зростання активів і кількості учасників. Фонд налічує 56.4 млн грн. активів і 39 799 учасників.

 

«У цьому році ICU продовжить розвиток бізнесу з управління активами, як за рахунок розширення клієнтської бази юридичних та фізичних осіб, так і подальшого підвищення ефективності управління та запуску нових стратегій. Також ми націлені на підвищення фінансової грамотності населення, популяризацію інвестиційних продуктів і накопичувальних програм. Такий вектор розвитку ринку управління активами необхідний для проведення будь-яких реформ, у тому числі, в пенсійній сфері», – повідомив керівник підрозділу з управління локальним активами Григорій Овчаренко.

Iншi новини