![]() | ![]() | ![]() |
Міністерство фінансів залучило вчора до бюджету майже 16 млрд грн, розмістивши новий випуск резервних ОВДП та три звичні облігації з погашенням у 2026-28 роках.
Нові резервні ОВДП з погашенням наприкінці травня 2029 року отримали вчора більш ніж п'ятикратну перепідписку – 52.2 млрд грн проти пропозиції на суму 10 млрд грн. Однак надзвичайної конкуренції цього разу не було. Максимальні та мінімальні ставки в заявках виросли на 25 б.п. та 45 б.п. до 15.25% та 13.95% відповідно, якщо порівнювати з аукціоном з обміну резервних паперів у червні. Водночас максимальна задоволена та середньозважена ставки знизилися, але лише на 21 б.п. та 9 б.п. до 14.79% та 14.31% відповідно. Звісно, що Мінфін задовольнив лише 33 з 69 заявок і не всі повністю.
Примітка: [1] по валютних ОВДП обсяг залучених коштів та номінальний обсяг облігацій, що були випущені, наводиться у гривневому еквіваленті за ринковим курсом 41.53/USD, 48.99/EUR;[2] по облігаціях із строком обігу 1 рік і більше наводиться ефективна дохідність до погашення; скорочення в графі "Виплата": К - квартальна виплата купону, ПР - виплата купону кожні півроку, Д - дисконтна облігація з нульовою ставкою купона. Джерела: Міністерство фінансів України, Bloomberg, ICU.
Водночас попит на військові та звичайні облігації був меншим за пропозицію, хоча й без претензій на підвищення чи зниження відсоткових ставок. Учасники аукціону оминули 20-місячні ОВДП, які отримали лише шість заявок на 42 млн грн за номіналом. Водночас військові облігації принесли бюджету 2 млрд грн, а 3.4-річні звичайні ще 3.5 млрд грн.
Банки вчора сфокусувалися на резервних паперах, тоді як решта учасників знову віддавала більше перевагу найдовшим інструментам із простих облігацій. Однак бажання зафіксувати поточні дохідності на найбільший строк наразі ще не є масовим явищем, адже ще не відомо, коли ж і як НБУ плануватиме зниження облікової ставки та чи підтримає цей рух Мінфін.