![]() | ![]() | ![]() |
Учора Міністерство фінансів залучило 5.9 млрд грн, розмістивши переважно 15-місячні та трирічні облігації, і лише незначну частину коштів бюджет отримав від 20-місячних ОВДП.
Найкоротші з пропонованих облігацій, 15-місячні військові ОВДП, отримали вчора найбільшу кількість заявок, 31, і на найбільшу суму серед пропонованих Мінфіном паперів, 3.4 млрд грн. Ставки в заявках були у звичному діапазоні, тож, оскільки обсяг заявок був меншим за пропозицію, міністерство задовольнило їх усі.
Примітка: [1] по валютних ОВДП обсяг залучених коштів та номінальний обсяг облігацій, що були випущені, наводиться у гривневому еквіваленті за ринковим курсом 41.53/USD, 45.32/EUR;[2] по облігаціях із строком обігу 1 рік і більше наводиться ефективна дохідність до погашення; скорочення в графі "Виплата": К - квартальна виплата купону, ПР - виплата купону кожні півроку, Д - дисконтна облігація з нульовою ставкою купона. Джерела: Міністерство фінансів України, Bloomberg, ICU.
Ще майже 2.3 млрд грн бюджет отримав від звичайних трирічних паперів. Вони отримали 25 заявок зі звичними рівнями ставок, тож Мінфін також задовольнив усіх охочих.
Найменший обсяг попиту був за 20-місячними ОВДП і також на найменший обсяг облігацій – лише 90 млн грн у шести заявках. І ці облігації міністерство продало всім охочим.
Сегментація інтересу до ОВДП на первинному ринку ще більше поглибилася. Заявки сконцентрувалися в найкоротших та найдовших облігаціях. 15-місячні папери - єдиний випуск військових ОВДП, який можна придбати на первинному ринку. Водночас трирічні облігації – найдовші з доступних на ринку ОВДП, якщо не брати до уваги резервні облігації, які майже не торгуються. Якщо короткі папери цікаві своєю специфікою, то трирічні облігації - це вже спроби зафіксувати поточні дохідності на найдовший можливий строк. Через це дворічні облігації й опинилися поза основним інтересом вітчизняних інвесторів та отримують найменші обсяги заявок уже чотири тижні поспіль.