- Торговельні операції
- Всі продукти
- Безпоставкові валютні форварди
- Депозитарна установа
- Страховим компаніям
ТОВ «МС Соціальний Проект», що входить до групи ICU, інвестує в будівництво найбільшого в Україні заводу з переробки несортованих твердих побутових відходів (ТПВ) за спеціальною технологією. Завод побудують у Житомирі.
Проект будівництва заводу буде втілено у відповідності зі стандартами та вимогами Європейського союзу щодо забезпечення екологічної безпеки, з використанням новітньої та успішно перевіреної в багатьох європейських країнах технології переробки ТПВ.
Технологія, за якою працюватиме завод, абсолютно нешкідлива для екології та не передбачає викидів у навколишнє середовище, має власну систему очищення стічних і каналізаційних вод. Проектна потужність заводу передбачає переробку близько 82 тис. тонн ТПВ у рік. Глибина переробки за даною технологією досягатиме 85-95%, а її результатом стане отримання вторинної сировини, альтернативного RDF-палива для цементних заводів і компосту з органічної фракції ТПВ. Всі отримані продукти будуть продаватися для повторного використання, що повністю відповідає концепції економіки безперервного циклу.
«Сума наших інвестицій в будівництво заводу складатиме від 7 до 10 млн євро. Разом із цією інвестицією ми привносимо в Україну дійсно інноваційну технологію з переробки відходів, що довела свою ефективність у багатьох країнах. Після реалізації цього проекту в Житомирі, ми розглядаємо можливість будівництва таких заводів і в інших містах України. Для нас це не лише бізнес, а й важливий соціальний проект, спрямований на поліпшення екологічної ситуації в країні», - коментує керуючий партнер ICU Костянтин Стеценко.
Попередній термін будівництва об'єкту - 1 рік з моменту отримання необхідних дозвільних документів. Завод працюватиме в 2 зміни. Чисельність персоналу - 150 осіб.
«Проблема переробки сміття в Житомирі, так само, як і в інших містах України, стоїть вкрай гостро. Ми всіляко підтримуємо цей проект і раді, що саме наше місто було обрано для його реалізації. Замість захоронення сміття на полігоні та забруднення нашого краю, новий завод забезпечить цивілізований шлях переробки сміття. Крім того, для нас цей проект дуже важливий з точки зору нових робочих місць для містян, а також додаткових доходів до міського бюджету», - коментує міський голова Житомира Сергій Сухомлин.
Підрядником з реалізації проекту було обрано одну з лідируючих в Європі компаній з цього напрямку - Тehnix (Хорватія). Тehnix є виробником обладнання і розробником МБО-Т технології (механічна, біологічна та термічна обробка і переробка твердих комунальних відходів), що забезпечує близько 95% переробки змішаних ТПВ без подальшого утворення звалищ і полігонів. Тehnix успішно побудувала та ввела в експлуатацію більше 50 аналогічних заводів у країнах Євросоюзу, в країнах, де ТПВ, як і в Україні, не сортуються в домах.
«Наша МБО-Т технологія забезпечує стабільне управління ТПВ без утворення звалищ та полігонів, економічну самостійність заводів, поводження з ТПВ без забруднення навколишнього середовища, використання існуючої логістики для збору та транспортування ТПВ, компактність заводу та невелику територію для його розміщення. Технологія захищена патентом № P20110260A, типізація заводів забезпечує, в подальшому, можливість збільшення продуктивності переробки ТПВ», - коментує Степан Микулчич, директор представництва Тehnix в Україні.
Довідка
ТОВ «МС Соціальний Проект» на 100% належить «ТОВ "КУА "Інвестиційний капітал Україна", група ICU.
Група ICU - незалежна фінансова група, що надає послуги з управління активами та приватним акціонерним капіталом. Група спеціалізується на ринках Центральної та Східної Європи.
Заснована в 2006 році фахівцями з ING, група ICU є лідером з управління активами в Україні. Під її управлінням перебувають активи розміром понад 500 млн доларів.
Власником компанії є її топ-менеджмент. Керуючі партнери ICU - Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко.
Тehnix
Тehnix працює вже 27 років, як приватна компанія. Власник і президент компанії - Джуро Хорват. Компанія розташовується в м. Доній Кралєвець (Хорватія).
Основна діяльність - проектування, розробка, виробництво, введення в експлуатацію, обслуговування устаткування в експлуатації, навчання персоналу замовника для роботи та сервісного обслуговування обладнання.
Один із основних продуктів компанії - типові заводи для переробки ТПВ різної продуктивності. Реалізовані проекти: Румунія-21, Сербія-8, Боснія-7, Хорватія-4, Чорногорія-1 та інши.
За свою діяльність щодо захисту екології Тehnix отримала понад 100 нагород і визнань, в тому числі, й від ООН.
У штаті компанії працює більше 500 спеціалістів та понад 400 зовнішніх співробітників різних спеціальностей з Хорватії, Німеччини, Австрії, Франції, Швейцарії.
Річний оборот компанії досягає 80 млн. євро.
80% продукції, що випускається, відправляється на експорт до Західної Європи, Азії та Африки.