![]() | ![]() | ![]() |
На вчорашньому аукціоні Міністерство фінансів задовольнило всі отримані заявки, обмеживши незначно лише покупців трирічних ОВДП.
Інтерес до 14-місячних військових ОВДП різко збільшився, можливо, тому, що це наразі єдиний випуск військових облігацій, які міністерство розміщує на аукціонах. Загалом Мінфін отримав 27 заявок на 2.8 млрд грн зі ставками 16.3-16.35% і задовольнив їх усі в повному обсязі.
1.8-річні ОВДП зібрали звичний обсяг заявок, трошки більше одного мільярда гривень, зі ставками 17-17.1%. Відповідно, особливих причин не задовольнити всі отримані заявки в міністерства не було.
Примітка: [1] по валютних ОВДП обсяг залучених коштів та номінальний обсяг облігацій, що були випущені, наводиться у гривневому еквіваленті за ринковим курсом 41.55/USD, 45.32/EUR;[2] по облігаціях із строком обігу 1 рік і більше наводиться ефективна дохідність до погашення; скорочення в графі "Виплата": К - квартальна виплата купону, ПР - виплата купону кожні півроку, Д - дисконтна облігація з нульовою ставкою купона.
Джерела: Міністерство фінансів України, Bloomberg, ICU.
Лише трирічні облігації отримали обсяг заявок більший, ніж пропозиція. Учасники аукціону вже не наполягали на вищих ставках, і всі заявки були зі ставками, нижчими від рівня відсікання минулого тижня, в діапазоні 17.7-17.8%. Мінфін задовольнив усі неконкурентні заявки (за середньозваженим рівнем ставок) і всі конкурентні. Однак схоже, що дехто з учасників із конкурентними ставками 17.8% отримав не весь бажаний обсяг облігацій, а в межах залишку після задоволення заявок із нижчими ставками та неконкурентних заявок. Адже обсяг поданих заявок був на 36 млн грн більшим за пропозицію, тож Мінфін не задовольнив менше 1% попиту.
Загалом бюджет отримав 9 млрд грн, і це є одним із найбільших обсягів гривневих залучень цього року. Більше Мінфін позичав лише наприкінці лютого, коли перевкладалися кошти від погашення найбільшого випуску гривневих ОВДП. В інші тижні позики теж були чималими, але часто з резервними ОВДП.
Щодо ставок, то вони, схоже, знайшли рівновагу. Рішення НБУ не змінювати облікову ставку підтримало очікування зниження ставок восени, тож у найближчі місяці інвестори поповнюватимуть портфелі, фіксуючи ставки на перспективу кількох років, адже з осені може розпочатися поступове зниження дохідностей.