![]() | ![]() | ![]() |
Серед гривневих облігацій інвестори знову віддали перевагу найдовшим із пропонованих ОВДП з погашенням у листопаді 2028 року. Однак найбільше коштів бюджет отримав усе ж від валютних паперів, які Мінфін розміщував після майже двомісячної перерви.
Обсяг заявок на 14-місячні військові облігації вчора майже подвоївся порівняно з попереднім тижнем. Мінфін отримав 20 заявок на 1.7 млрд грн за звичними ставками 16.3-16.35% та задовольнив їх усі.
Подібним чином завершилося розміщення 20-місячних паперів. Учасники аукціону подали 10 заявок на 1.4 млрд грн зі звичними ставками 17-17.1%, тож підстав відхиляти будь-яку з них у Мінфіну не було.
Примітка: [1] по валютних ОВДП обсяг залучених коштів та номінальний обсяг облігацій, що були випущені, наводиться у гривневому еквіваленті за ринковим курсом 41.53/USD, 49.01/EUR;[2] по облігаціях із строком обігу 1 рік і більше наводиться ефективна дохідність до погашення; скорочення в графі "Виплата": К - квартальна виплата купону, ПР - виплата купону кожні півроку, Д - дисконтна облігація з нульовою ставкою купона. Джерела: Міністерство фінансів України, Bloomberg, ICU.
Не відхилило міністерство жодної заявки й за 3.4-річними облігаціями. Однак частину конкурентних заявок Мінфін задовольнив частково. Неконкурентні (задовольняються за середньозваженою ставкою) та заявки з дохідністю, нижчою від максимальної задоволеної ставки, міністерство задовольнило повністю, а залишок пропозиції розподілило між рештою учасників пропорційно до їхніх заявок.
Водночас найбільше коштів бюджету принесли валютні ОВДП у євро. Попереднє розміщення цих облігацій було ще 20 травня, тож з урахуванням сьогоднішнього погашення та накопиченого за майже два місяці відкладеного попиту Мінфін отримав заявок на майже 169 млн євро, або 84% пропонованого обсягу. Оскільки всі заявки були не вище рівня максимальної ставки травневого аукціону, то й цей попит був задоволений повністю.
Другий тиждень поспіль учасники розміщень найбільше цікавляться 3.4-річними ОВДП, які наразі дають найбільшу дохідність з усіх гривневих паперів на ринку. Це навряд чи свідчить про очікування учасниками ринку ОВДП того, що НБУ через два тижні дасть чіткий сигнал про зниження облікової ставки восени. Однак низка інвесторів прагне вже зараз фіксувати цей рівень дохідності на наступні три роки, навіть якщо НБУ знижуватиме облікову ставку пізніше та повільніше, ніж прогнозував у квітні.
Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП