- Торговельні операції
- Всі продукти
- Безпоставкові валютні форварди
- Депозитарна установа
- Страховим компаніям
ТОВ «Манівео швидка фінансова допомога» подовжила термін обігу облігацій серії В на один рік та підвищила ставку за облігаціями з 18% до 26% річних. Відповідні зміни до рішення про емісію облігацій були погоджені зборами власників облігацій, які відбулися 22-23 грудня 2022 року та були зареєстровані НКЦПФР 9 січня 2023 року. Власники облігацій також погодили включення до рішення про емісію право інвестора пред’явити облігації до викупу емітенту у січні та червні 2023 року. За зміни проголосували власники облігацій, що володіють 81,5% від 72,145 млн грн номінальної вартості облігацій, що знаходяться в обігу.
Внесення змін до рішення про емісію вперше для корпоративних звичайних облігацій відбулося згідно з новим законом «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки» та через процедуру та технічні засоби, які були впроваджені Національним депозитарієм України.
«Попри надважкий 2022 рік, завдяки ефективній стратегії та дієвій професійній команді нам вдалося відновити повноцінну діяльність у Манівео. Стан справ у компанії створює передумови для зростання операційної діяльності і у перспективі - зростання доходів, - зазначив СЕО Манівео Сергій Сінченко. - Увесь цей час Манівео обслуговувала свої зобов’язання вчасно та в повному обсязі. Ми постійно підтримували зв'язок з інвесторами з допомогою андеррайтера ICU через дзвінки та презентації, оперативно та детально інформуючи про поточний стан справ у компанії. Ми запропонували та погодили з інвесторами умови продовження співпраці з облігаціями у 2023 році. Ми обрали саме подовження строків, а не реструктуризацію, адже у нас є в наявності кошти для погашення за цими зобов’язаннями, проте ми плануємо нарощувати обсяги діяльності, для чого безперечно знадобиться цей ресурс».
«ICU протягом декількох років співпрацювала з НКЦПФР, НДУ, юристами та іншими учасниками проекту, що підтримувався ЄБРР, щодо впровадження нового механізму проведення переговорів між власниками облігацій та емітентом. А саме - через проведення зборів власників облігацій. Цей механізм відповідає найкращим світовим практикам. Завдяки наполегливій роботі НКЦПФР та впровадженню Національним депозитарієм сучасних технічних засобів, організація процесу була запущена навіть у рік повномасштабного вторгнення, та сьогодні ринок отримав зручний та сучасний механізм. Це суттєвий прорив у відносинах між учасниками ринку облігацій. Маємо надію, що й інші процеси, пов’язані із випуском та обігом облігацій, також вийдуть на новий рівень», - прокоментував Руслан Кільмухаметов, голова департаменту випуску боргових цінних паперів групи ICU.
Для довідки
Збори власників облігацій. Відмінності з попереднім процесом.
До впровадження механізму зборів власників облігацій, для внесення змін до проспекту емісії та/або до рішення про емісію облігацій необхідно було отримати згоду власників облігацій, що володіють 100% облігацій. Це було дуже важким завданням, адже не всі власники облігацій могли виходити на зв'язок, власник облігацій, який володів навіть однією облігацією, міг зірвати погодження змін, а кількість документів, необхідних для погодження таких змін, була значно більшою.
Відповідно до нового закону, для досягнення кворуму зборів власників облігацій достатньо участі власників облігацій, що володіють 75% від номінальної суми випуску, а на повторних зборах – 25%. А для прийняття рішень достатньо ¾ голосів від власників, які приймають участь у голосуванні. Водночас всю процедуру щодо організації реєстрації на зборах власників, проведення голосування та фіксації результатів бере на себе НДУ і робить це в цифровому форматі.
Група ICU – незалежна фінансова група, що надає брокерські послуги, послуги з управління активами та приватним акціонерним капіталом, а також займається венчурними та фінтех-інвестиціями. Географія інтересів групи – ринки, що розвиваються. В Україні ICU – лідер ринку управління активами та пенсійними заощадженнями, а також вже понад 10 років є найбільшим брокером з торгівлі державними облігаціями. Засновники ICU – Макар Пасенюк та Костянтин Стеценко.
ТОВ «Манівео швидка фінансова допомога» було створено у 2013 році за прикладом розвинутих зарубіжних бізнесів, які спеціалізуються на видачі кредитів у мережі. В Україні Moneyveo стала першою фінансово-технологічною компанією, яка займалася видачею грошей через інтернет. Так, в країні з’явився новий формат кредитування — миттєві мікропозики на картку без зайвої документації. Свідоцтво про реєстрацію фінансової установи IK №105 компанія отримала 21.03.2013 р. від Національної комісії, що здійснювала державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. Ліцензія на фінансово-кредитну діяльність була видана компанії Національною комісією 14.05.2015 р. та переоформлена 26.01.2017 р.